Сьогодні ми розповімо вам, як самостійно підібрати стиль дизайну житлового приміщення. Не важливо, чи робите ви ремонт у новій квартирі, чи реконструюєте старе приміщення – ця стаття допоможе кожному з вас. Тут ми дамо докладну відповідь на це важливе питання.
Як самостійно підібрати дизайн для квартири
Відповідаючи на це питання, хочемо відзначити, що існує безліч різноманітних стилів. Тому, щоби в них розібратися, знадобиться витратити час. Це важливо та, до того ж, цікаво. Така інформація не буде зайвою ні для кого. Завжди корисно дізнаватися про щось нове, здобувати знання, розвиватися в будь-якому віці.
Стилі виникали у різні часи. Одні залишалися і зараз існують, інші виникали та зникали, сьогодні є забутими. Також стилі вдосконалювалися та замінювали колишні версії, як неокласицизм прийшов на зміну класиці, постмодернізм замінив модерн, рококо змінив бароко.
У моду входили різні стилі оформлення інтер’єру, часто змінюючись протилежними. Очевидним залишається один факт: одноманітність не властива людям, вони хочуть чогось нового. Саме цим обумовлено таке поняття, як мода, що стосується інтер’єрного оформлення. Далі ми розглянемо найпопулярніші сьогодні стилі оформлення інтер’єрів, щоб читачі змогли розібратися в їх особливостях та відмінностях.
Які стилі в тренді
Американський стиль
Великою популярністю у наші дні користується американський стиль. У таких квартирах тільки спальні та санвузли є окремими приміщеннями, всі інші простори об’єднані. Стиль передбачає кімнати великої площі та масивні зручні меблі. Великий простір зонірується за допомогою різної обробки, обстановки та локального освітлення.
Англійський стиль
Практичність і манірність, властиві англійському стилю, також привертають увагу багатьох. Дерево, натуральна шкіра, інші дорогі предмети та матеріали – все це притаманне сучасному англійському стилю. Простори оформляються практично та функціонально. Відтінки бордового та бежевого, глибокі зелені кольори властиві таким інтер’єрам.
Ар-деко
Герметичний ар-деко вже багато років не перестає користуватися високою популярністю. Чорний, золотий та білий є його основними кольорами. Індустріальні мотиви можуть бути доповнені тваринними приндами, пір’ям, гілками та ін.
Ар-нуво
Європейський модерн, яким характеризується стиль ар-нуво, дозволяє наголосити на індивідуальності кожного інтер’єру. Стилю властиві асиметричні хвилеподібні лінії, інтер’єри можуть бути прикрашені чавунними елементами, мозаїкою та вітражами. Деревні та земляні відтінки, гірчичний та зелений – ці кольори найчастіше використовуються при оформленні кімнат.
Бароко
Пишний та емоційний бароко дозволить підкреслити високий статус нерухомості та її власників. Дороге оздоблення, багатий текстиль, вишукані меблі – все це властиво стилю бароко. Ліпнина, фрески, лакований паркет або кам’яна підлога. Для даного кольору не існує поняття «занадто розкішно», кожна деталь в інтер’єрі має бути максимально вишуканою. Золотий, бордовий і білий є квітами, що найчастіше використовуються.
Бохо
Стиль бохо, що в перекладі означає циганський, є одним із найбільш еклектичних. Він передбачає творчий підхід і допомагає створювати інтер’єри, що забезпечують чудовий настрій. Колірна гама може бути різноманітною, і чим вона буде більш насичена і контрастніша, тим краще. Те саме стосується й меблів, предметів декору.
Гранж
Стиль гранж передбачає практично повну відсутність декоративного оздоблення. Стіни можуть бути з деревини, цегли або бетону, підлоги – кам’яними. Меблі ж повинні відрізнятися витонченістю та функціональністю. Відмінно виглядатимуть штучно зістарені предмети обстановки, масивні ковані світильники, великі затишні пледи. Стиль найбільше підходить для декорування великих за розмірами приміщень.
Лофт
Сьогодні багато дизайнерів часто використовують при оформленні житлової нерухомості стиль лофт. У таких просторах обов’язково повинні бути присутні труби, дроти та інші елементи декору, що стирчать, які повинні створювати ілюзію відсутності обробки. Простір на перший погляд має створювати враження незавершеності та необдуманості, але насправді такі інтер’єри характеризуються високим рівнем комфорту. Меблі в них встановлюють сучасні, переважно класичні.
Кантрі
Стиль кантрі успадкований від західних селян. Він характеризується сільським колоритом, екологічністю, просторими приміщеннями та відкритими плануваннями. Переважними є натуральні матеріали. Колірна гама складається з пастельних тонів, меблі відрізняються добротністю, простотою та функціональністю. Окрема увага приділяється добору текстилю. Килимки, скатертини та серветки, пледи, фіранки на вікнах – все це є невід’ємною частиною цього стилю.
Китайський стиль
Багатовікова культура Китаю породила відповідний стиль оформлення інтер’єру. Він поширився далеко за межі батьківщини і знайшов шанувальників у багатьох країнах світу. Лаконічність та квіткові мотиви, дракони, натуральний шовк та філософія фен-шуй – все це привертає увагу та дозволяє створювати комфортні та ексклюзивні інтер’єри.
Класика
Сучасна класика поєднує кілька підходів до оформлення інтер’єру. Вони створювалися за різних часів, але й сьогодні не перестають бути популярними. З точки зору частоти використання, класичні рішення є одними з найпопулярніших, що обумовлено їхньою здатністю завжди бути в тренді.
В пошуках стилю
Кожен із нас колись зазначав, що в одному інтер’єрі приємно перебувати, а інший діє обтяжливе, створює умови, за яких стає незатишно. Вся справа в тому, що у кожного з нас власне сприйняття кожного стилю, який використаний в інтер’єрі. Відповідно, перед тим як вибрати дизайн квартири, важливо ознайомитися з різними можливостями для оформлення інтер’єру. Тільки отримавши повну інформацію та проаналізувавши її, можна дійти єдиного рішення, що дозволяє зробити власну квартиру максимально комфортною та сприятливою для життя. У статті ми обговоримо особливості різних стилів, що дозволить читачам дізнатися багато корисної інформації та визначитись із вибором оптимального.
Якщо в квартирі є зал, до його оформлення слід підходити особливо ретельно. Дана кімната повинна бути найбільш ошатною та урочистою, створювати умови для прийому гостей. Для оформлення підійдуть такі стилі, як класика, арт-деко, бароко, американський та інші. Дизайн дверей та меблів має повністю відповідати вибраному стилю оформлення. Тільки в такому випадку вдасться створити завершене інтер’єрне рішення.
Якщо квартира світла та простора, можна при декоруванні інтер’єру використовувати та створювати контрастні рішення. При проникненні сонячного світла в достатній кількості, можливі різноманітні дизайнерські рішення. Якщо квартира маленька і темна, слід віддавати перевагу світлим тонам під час її оформлення.