Навіщо наймати дизайнера інтер’єру
Професійний дизайн інтер’єрів для будинку чи квартири замовляє дедалі більше інвесторів. Співпраця з професійним дизайнером інтер’єру може дати дуже гарний ефект і виправдати витрати за його послуги.
Коли варто підписати контракт із дизайнером інтер’єру?
Це питання, яке варто розглянути, якщо у замовника не дуже розвинена просторова уява. Для таких людей дизайнер може надати функціональні, ергономічні та естетичні рішення, які будуть відповідати їх смаку та потребам. Часто дизайнер може інформувати про різні нововведення чи показати щось, що здавалося нам неможливим для реалізації.
Про проект
До нас звернулась молода пара для вирішення проблеми планування невеликого простору квартири. Бажань було багато:
- Окрема маленька спальня
- Два робочих місця
- Повноцінна функціональна кухня та великий холодильник
- Велика шафа
- Балкон повинен був залишитися балконом
- Спальне місце для гостя
- Великий простір для заняття йогою
І все це на дуже невеликій площі. Ще одна проблема була в тому, що єдиний стиль на якому зійшлися хлопець з дівчиною – це стиль лофт. Але, він вимагає великої площі. В маленьких приміщеннях його дуже важко втілити.
Підготовка
Ми взялися за цей проект з великим задоволенням, бо задача буле не з легких. Треба сказати, що то було не перше звернення до нас і замовники мали велику довіру до нашого професіоналізму. Почали з замірного плану.
Далі почали езкізувати функціональне планування. Здивуєтесь, але ми знайшли аж шість варіантів планування. Обрали саме той, який найкраще відповідає ТЗ. Його й затвердили. Отже, маємо план перепланування.
На плані показано, що стін зводити небагато, але таке планування підготовить приміщення для оптимального зонування квартири та втілення нашої концепції. Подивимось, як саме стануть меблі. Краще можна роздивитеся квартиру на 3D моделі, яку ми створили одразу після затвердження плану.
Надалі, виконання — стиль Лофт.
По-перше, ми зробили повноцінний санвузол, де окрім унітазу, рукомийнику та душу розмістилася повноцінна пральна машина.
По-друге, зробили кімнату спальню, яка відгороджується від загального простору скляною розсувною відгородкою. Таким чином, ми маємо вікно в спальні, та вихід на балкон з боку кімнати. Це дає світло та свіже повітря, що дуже важливо в зоні відпочинку та сну. Окремо важливо відзначити, що малі квартири дуже важливо часто провітрювати. Ми дуже не любимо, коли відгороджують кімнати без вікон, це дуже часта помилка при плануванні власників невеликого житла в спробах зонувати простір та зробити окремі кімнати. По-третє, маємо два окремих робочих місця, в спальні та в кімнаті біля дивану. Стіл біля дивану багатофункціональній. Він ще має функцію обіднього столу у вільний від роботи час. Саме за для комфорту роботи ми розташували над столом полиці для корисних дрібниць.
Розміщення
В квартирі вийшло спланувати повноцінну кухню зі всією необхідною технікою. Так як кухню видно з гостьової зони, вирішили придбати духовку з функцією мікрохвильової пічки, щоб не залишати на стільниці багато приладів. Розмістили і посудомийну машину. Для великого холодильника створили нішу. Ще одну нішу побудували для того, щоб заховати шафу передпокою. Окрему зону для передпокою не вийшло відокремити, зберігали простір, але, зробили тамбурні двері, білі, під колір дверей санвузла, та встановили на них дзеркало, для функціоналу, і щоб вхідні двері ніби то маскувались. Телевізор та кондиціонер розмістили на простінку між дверима санвузлу та кухнею. Не дуже парадно вийшло, але зручно, і треба було йти на якісь компроміси. На експлікації приміщення можна подивитись яку площу ми задіяли під різні зони. Коли картина планування та меблювання стала зрозуміла – перейшли до електрики.
Освітлення
Ми любимо робити для освітлення та електрики на стінах окремі плани – так зручніше і для затвердження і для роботи спеціалістів. Креслення так краще виглядають. З планом сантехники у нас не виникало проблем, бо ми не відходили від «вологих зон». Просто скорегували місця виводів. Далі зайнялись оздобленням стель, стін, підлог. Обрали матеріали. Замовники хотіли стиль лофт, і матеріали треба було підбирати зносостійкими. Зробили план полів та розгортки по стінам, де вказана уся інформація, де які матеріали використовуємо. Також зробили візуалізацію приміщення, щоб відчути комфорт квартири, та остаточно затвердити оздоблення.
Декор
Санвузол маленький, його вирішили зробили нейтральним по кольору, обрали сіру плитку, нейтральну, без важкого декору. Основний колір стін обрали білий. Нам треба було зробити простір приміщення легшим. Але в зонах, де на стіни замовники очікують більше навантаження, ми обрали плитку під класичну цеглину – елемент стиль лофт. Шафу в приміщені і метал розсувних дверей ми робили чорного кольору, в тому самому стилі обрали всі лампи. В спальні вирішили зробити на замовлення функціональне ліжко з під’ємним механізмом, та під колір ліжка оздобили стіни панелями з ЛДСП. В квартирі використовували текстиль. Диван та штори мають нейтральний сіро-бежевий колір. Ще одну штору ми заховали за розсувними дверима, щоб можна було усамітнитися від, наприклад, гостей , які залишилися ночувати. В інші часи штора прибрана и дає освітлення основної кімнати другим світлом зі спальні.
Підсумки
Ремонт почали робити швидко і легко. Не було жодної проблеми, з якими могли зі ткнутися замовники. Для підлоги обрали вініловий ламінат. Стеля частково з гіпсокартону, частково натяжна. Все робили дуже близько до проекту, тому мали очікуваний результат, заздалегідь пропрацьований на стадії проектування. За меблями та дверима замовники знов звернулися до нас. Можете порівняти проект і живі фото. Таким чином, ви можете побачити наскільки важливо звертатися до дизайнера, коли є потреба оздоблювати малі квартири.