Історія цієї квартири дуже цікава. Дівчина, яка замовила дизайн інтер’єру, дуже молода, але вже встигла зробити кар’єру фотомоделі. Дівчина встигла побачити весь світ і має чудовий смак. Не зважая на свій юний вік, вирішила робити самостійно ремонт і створювати квартиру своєї мрії. Самий улюблений стиль Олександри – мінімалізм. Вона любителька позбавитися всього зайвого.
Що таке мінімалізм в інтер’єрі?
Це дизайн, якому характерні стриманість та строгість в оформленні. Головним чином, вона досягається за допомогою використання функціональних предметів інтер’єру, геометричністю форм та поєднанням двох-трьох базових кольорів. Вкрай важливо при оформленні приміщення вірно розділяти простір. Для створення інтер’єру широко використовують матеріали технічного призначення. Вони зазвичай компактні, чорного або сірого кольорів і мають строгу геометричну форму. Хтось вибирає такі напрями як японський чи скандинавський мінімалізм, виходячи з власних переконань, а для когось – це єдиний спосіб раціонально використати наявні квадратні метри. Архітектура квартири, розташованої в сучасному житловому комплексі, не дозволяла зробити багато варіантів планувальних рішень. Але, для оформлення саме цієї квартири, мінімалізм дуже пасував.
Ось основні відмінні риси цього напряму:
- Дизайн інтер’єру в стилі сучасний мінімалізм має на увазі багато простору, тому бажано позбутися перегородок у приміщенні. У Олександри був вигідний для нас варіант вільного планування.
- Потрібні масивні вікна, щоб наситити кімнату світлом у достатній кількості. Саме такі вікна булі в ЖК Омега, ідеальні.
- Колірне рішення досягається за допомогою гри півтонів. Найбільш поширений вибір: білий колір у поєднанні з графічним сірим. В колористиці даної квартири використали білий, графіт, пудровий. В якості акцентів додали колір морської хвилі.
- Матеріали: хромована сталь, скло, пластик, кераміка, штучний та натуральний камінь, фактурне дерево.
- Стіл, диван, меблі та люстри в стилі мінімалізм мають просту геометричну форму.
- Чудернацький декор та орнаменти відсутні. Стіни можна прикрасити парою картин у стилі мінімалізм.
- Дизайну характерні плоскі поверхні, що відбивають. Кожен предмет меблів має чітко вивірені пропорції та колір.
- Замість важких штор застосовують горизонтальні чи вертикальні жалюзі. В квартирі Олександри ми вирішили драпірувати вікна легкою прозорою тканиною.
- Освітлення розсіяне. Є стельові неонові або галогенові лампи. Ми продумали декілька сценаріїв освітлення в кожному приміщення.
Архітектура квартири, розташованої в сучасному житловому комплексі, не дозволяла зробити багато варіантів планувальних рішень. Тому нам залишалися варіанти зонування.
Вітальня
Стиль мінімалізм в інтер’єрі квартири тяжіє до обтічних форм і великого простору, залишаючись при цьому затишним та привабливим. Дотримуючись принципу «краще менше, та краще», підбирали предмети, які не тиснуть і не відволікають. При виборі меблів слід пам’ятати, що особисті речі повинні бути поза увагою. Тому краще підібрати полиці з дверцятами та закриті стелажі, а також придбати низький диван.
Кухня
Кухня виконана в дусі цього напряму має випромінювати чистоту та порядок. Як і в будь-якій іншій кімнаті, неприпустиме перенасичення зайвими предметами. Тому вся побутова техніка має бути вбудована. Фасади кухні вироблені з акрилу двох відтінків. Стільниці кухні та острову зроблені з кварцу. В острові є скляні фасади з підсвіткою, та борний стіл з фарбованого МДФ. Всі меблі в кухні мають прості форми. Шафи та холодильник ми сховали в ніші. Стіни всієї квартири ми фарбували в білий колір. Тільки одну стіну та приховані двері прикрасили декоративною штукатуркою.
Спальня
Ідеальне оформлення спальні передбачає простору кімнату, де багато сонячного світла. Бажано вибирати спокійні, теплі відтінки. Але в нашому випадку кімната була маленькою. Щоб зробити простір візуально більшим, ми використали оздоблення панелями з ЛДСП та дзеркалами. Ліжко зробили простої форми, з під ’ємним механізмом. Комод та дзеркало світлі, легкі, підвісні.
Ванна
Інтер’єр та сантехніка ванної відрізняються стриманістю та строгістю. Напрямок не терпить наявності більше двох основних кольорів. Меблі вбудовані, приховані. Мойдодир підвісний, та має підсвітку знизу.
Передпокій
У передпокої також слід поєднувати не більше двох кольорів. Взяли за основу білий, та молочний. Що стосується меблів, то вибрали функціональну шафу для верхнього одягу та полицю для взуття правильної геометричної форми. Для візуального розширення простору зробили шафи із дзеркальною поверхнею. Інтер’єр передпокою в стилі мінімалізм передбачає розсіяне освітлення, що походить від світильників, що зливаються з обстановкою.
Стеля та підлога
Стеля не повинна навантажувати інтер’єр і бути громіздкою. Тому зміст складних елементів у конструкції неприпустимо. Найкраще пофарбувати його у світлий колір, надавши йому рівної фактури або встановити натяжну стелю. При великій площі кімнати можуть стати в нагоді багаторівневі стелі. Ми використали багаторівневу стелю в зоні кухні, тому що нам треба було заховати бетонну балку.
Лаконічність в інтер’єрі якнайкраще допоможе виразити підлогу без малюнка в природних тонах. Існує кілька варіантів покриття для підлоги: ламінат, полімерне покриття, паркет, однотонний ковролін, наливна підлога і керамогранітна плитка. У різних кімнатах допускається різне покриття. У спальні затишно виглядатиме килим із довгим ворсом. В нашому випадку, від килима ми відмовились. В мокрих зонах зробили кахель, в вітальні та спальні — паркетна дошка світлого кольору.
Інтер’єр кімнати в стилі мінімалізм ідеально підійде тим, хто прагне елегантної простоти. Для цього слід відмовитися від декору та нефункціональних деталей. У кімнатах переважають просторість та велика кількість світла.